جمعه 21 مهر 1391

منتظر

   نوشته شده توسط: M A S A    نوع مطلب :مهدویت ،انقلابی ،

با توجه به مطلب گذشته که تقریبا یه ماه پیش بود برا اینکه بتونیم اونطوری باشیم باید اول اماممونو بشناسیم تا بتونیم بدونیم که در هر شرایطی اربابمون از  ما چی می خواد.
اما شناخت ارباب هم مراتبی داره:
  1. شناخت صفات ایشان
  2. شناخت آداب آن حضرت
  3. شناخت ویژگی های ایشان
  4. شناخت علائم و نشانه های حتمیه ی ظهور
شناخت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، اساس انتظار را تشکیل می دهد، چرا که تا زمانیکه شناخت حاصل نگردد اتظار اصلا مفهومی ندارد، لذا وقتی بحث از انتظار و منتظر پیش می آید اولین و در عین حال مهمترین سوال که در ذهن هر انسانی خطور می کند این است که انتظار برای چه کسی صورت می گیرد؟


فلسفه آفرینش  انسان، رسیدن به مقام معرفت خداست، اما این معرفت حاصل نمی شود مگر به معرفت امام و حجت عصر، چرا که امام آینه تمام نمای حق و واسطه شناخت خداست. همجنانکه امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند:

«...نحن العالمون بأمره و الداعون الی سبیله، بَنا عُرِف اللهُ و بِنا عُبِداللهُ، نحن الادلادُ علی الله  و لو لانا ما عُبِدالله؛
ما دانایان به امر خدا و دعوت کنندگان به راه او هستیم و به واسطه ی ما خداوند شناخته می شود و پرستیده می شود. ما راهنمایان به سوی خدا هستیم و اگر ما نبودیم خدا پرستیده نمی شد.»
بحار الانوار،ج26،ص260


امام صادق علیه السلام در مورد کمترین حد معرفت امام می فرمایندَ:

«کمترین حد معرفت به امام آنست که بدانی  امام کساوی به پیامبر صلی الله علیه و آله است مگر در درجه نبوت، امام وارث پیامبر است و همانا اطاعت از او اطاعت از خدا و رسول خداست و باید در هر امری تسلیم او بود و به سخن او عمل نمود.»
البرهان فی تفسیر القرآن،ج2،ص34


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic