شنبه 23 دی 1391

شكر گذاری

   نوشته شده توسط: M A S A    نوع مطلب :انقلابی ،

این یك فایل پاورپوینته كه علت هایی هرچند ناقص و كم را برای «چرا شكرگذاری؟» بیان می كند امیدوارم مورد استفاده شما هم قرار بگیرد...

http://gold.uplod.ir/files/2/abfvuvmfctd75s/Sepas.pps


دوشنبه 4 دی 1391

حدیث ثقلین

   نوشته شده توسط: M A S A    نوع مطلب :امـام شـــــناسی ،مهدویت ،انقلابی ،

 

حدیث ثقلین دلیلی بسیار گویا و پر مفهوم بر عصمت، افضلیت و همسنگی اهل بیت علیهم السلام با قرآن است.

پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله به طور مكرر در مكانهای متفاوت بیانهای گوناگون این حدیث را به زبان آوردند و بسیاری از اصحاب آنرا نقل كردند و بین شیعه و اهل سنت از متواترات قطعی الصدور می باشد. از آن جمله در 12 ذی الحجه در مسجد خیف تكرار شده است. متن حدیث این گونه است:« یا ایها الناس انی تارك فیكم الثقلین ما ان تمسكتم بهما لن تضلوا ابدا، كتاب الله و عترتی اهل بتی فانهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض،( فلا تقدموهما فتهلكوا)بصائر الدرجات ج1،ص413

یعنی ای مردم من از بین شما رحلت خوتاهم كرد و برای شما دو گوهر گرانبها باقی خواهم گذاشت كه اگر به آندو چنگ بزنید و آنرا رها نكنید هرگز گمراه نخواهید شد یكی قرآن است و دوم اهل بیت من و بدانید كه تا روز قیامت از هم جدا نخواهند شد تا در كنار حوض كوثر مرا ملاقات كنند(پس بر آنها سبقت نگیرید كه هلاك خواهید شد.)

 

استدلال به حدیث ثقلین برای اثبات حقانیت عقائد شیعه

1.      همانگونه كه تبعیت از قرآن واجب است تمسك و تبعیت از اهل بیت علیهم السلام واجب است.

2.      نیز شعار «شعار حسبنا كتاب الله» (كه دومی در زمان شهادت پیامبر این حرف را زد) خلاف سخن پیامبر و تقدیر الهی است و سبب گمراهی می شود، چون كه قرآن بدون اهل بیت علیهم السلام؛ قرآن منهای قرآن است.

3.      كلمه ثقلین نشان از جایگاه بسیار عظیم اهل بیت علیهم السلام دارد.

4.      جداشدن از اهل بیت علیهم السلام موجب ضلالت است حتی اگر یك لحظه باشد و تمسك به آنها موجب هدایت می باشد.

5.      تا زمانی كه قرآن در بین مردم هست امام معصوم نیز در بین مردم است چون كه پیامبر اكرم صلوات الله علیه و آله فرمودند لن یفترقا. پس حدیث ثقلین دلالت واضح بر وجود وحضور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در هر عصری دارد.

6.      همانگونه كه قرآن معصوم است و باید كاملا از او تبعیت كرد اهل بیت هم معصومند و باید كاملا از آنها تبعیت كرد.

7.      همانگونه كه احادیث ساختگی با ملاك قرآن شناخته می شود اصحاب منافق و ظاهر الصلاح نیز با ملاك اهل بیت علیهم السلام شناخته می شوند.

8.      حدیث ثقلین دلالت بر اعلمیت و افضلیت اهل بیت علیهم السلام نسبت به دیگران و اعلمیت و افضلیت قرآن نسبت به كتب دیگر دارد. یعنی همانگونه كه قرآن اعلم و افضل از كتب دیگر است اهل بیت علیهم السلام هم اعلم و افضل از دیگران هستند.

9.      همانگونه كه نباید از قرآن جلو افتاد و یا رأی خود را برآن تحمیل كرد از اهل بیت علیهم السلام هم نباید سبقت گرفت. در بعضی از نقل ها آمده:«فلا تقدموهما فتهلكوا»(اثبات الهدی،ج2ص320)مقدم بر آندو نشوید كه هلاك میشوید.

10.  قرآن جدا كننده حق از باطل است و اهل بیت علیهم السلام نیز میزان شناخت مومن از كافر.

11.  چون پیامبر صلی الله علیه و آله به طور مطلق دستور تبعیت از اهل بیت علیهم السلام را دارند پس این سخن دلیل بر عصمت اهل بیت علیهم السلام است چرا كه تبعیت از خطاكار، مخالف امر الهی است پس پیامبر صلی الله علیه وآله امر به مخالفت با خدا نمی كند.

12.  همانگونه كه قرآن «لا ریب فیه» است و شكی در آن نیست به اهل بیت علیهم السلام نیز نباید شك كرد.

13.  اگر جن و انس جمع شوند مثل قرآن نمی توانند بیاورند و اگر جن و انس جمع شوند، مانند اهل بیت علیهم السلام نمی توانند بیاورند.

14.  به تاخیر انداختن خلافت امیر المومنین علیه السلام بعد از رسول اكرم صلی الله علیه وآله یعنی جدا كردن امیر المومنین علیه السلام از قرآن و این نشدنی است.

15.  همانطور كه قرآن ظاهر وباطن دارد، اهل بیت علیهم السلام نیز هم ظاهر و هم باطن دارند، اگر كسی خلافت ظاهری آنان را نپذیرفت خلافت باطنی پابرجاست.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات